logo rokytnice-info.eu

Destinační společnost Krkonoše s.r.o
e-mail: info@krkonossko.cz
Tel.: +420 602 428 883
IČ: 27471837
DIČ: CZ27471837


úvodinformaceTipy na výlet autem › Český ráj

Rokytnice nad Jizerou - Krkonoše - Český ráj

 
 
« zpět na informace
 

To nej z Českého ráje.

 
 

Srdcem je město Turnov. Další města, které se vyplatí navštívit jsou Jíčín, Dětěnice se svým zámkem a starověkou krčmou, Rovensko pod Troskami, kde uvidíte barokní zvonici. Do Turnova se dostanete z Rokytnici nad Jizerou, tak, že buďto odbočíte u benzinky doprava směr Harrachov, na křižovatce u další benzinky se dáte doleva směr Desná, Tanvald, Železný Brod, Turnov. Nebo u benzinky v Rokytnici zahnede doleva a pojedete směr Jablonec nad Jizerou, Vysoké, Semily, Kozákov, Turnov.
Český ráj vám nabízí k návštěvě:
- Skalní města
- Hrady a zámky
- Místa dalekých rozhledů
- Přírodní zajímavosti
- Rybníky a jezera

Skalní města
Hruboskalské skalní město – některé věže dosahují až výšky 55m. Je zde spoustu vyhlídek mezi nejvyhledávanější patří . Ke každému skalnímu útvaru se váže pověst nebo příběh. Impozantní je pohled jak z hladiny Věžického rybníka vyrůstá skupina skal. Další doporučení směřuje k seskupení tzv. Boreckých skal a skalní město Apolena, dopuručujeme Zámek Hrubá Skála.

– jsou nejvýdněji položené skály z Českého ráje. Je to jednoznačně turisticky nejnavštěvovanější skalní město Českého ráje, se spoustou značených turistických cest. K nejvyhledáva­nějším místům patří „Americká sluj, Císařská chodba, Prachovská jehla, prachovská čapka“. K Prachovským skalám patří do skály, vytesaný hrad Pařez. Nedaleko se nacházejí Jinolické rybníky a město Jíčín.

– je perlou Českého ráje. Vranovský hřeben a Suché skály jsou pozůstatkem obrovské kry. V okolí je spousta turistických značených cest.

– nacházejí se na jihozápadě Českého ráje. Nejznámější skalní útvary „Kočka, Bohatýr, Minaret, Kobyla“. Nedaleko se nachází město Mnichovo Hradiště.

Kozákov a – tajemná hora Kozákov je dominantou Českého ráje. Na vrcholu Kozákova je rozhledna. Nedaleko město Semily.

 
 
 
 
« zpět na informace